| Auta | Kabotaż na busa | Sztormiaki | Podesty ruchome

AutaKabotaż na busaSztormiaki

Podesty ruchome

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy do wymiany świetlówek w wysokim pomieszczeniu np. hali produkcyjnej czy centrum handlowym, ktoś używa drabiny, lub montuje wysoką konstrukcję ze skrzynek. Jest to całkowicie niedopuszczalne i niebezpieczne, a do wykonywania prac na wysokości służą odpowiednie podesty ruchome. Są one doskonałą alternatywą do rozstawiania rusztowań, a dzięki nim można znacznie skrócić czas […]

Podesty ruchome
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

podesty-ruchome-1Wyobraźmy sobie sytuację kiedy do wymiany świetlówek w wysokim pomieszczeniu np. hali produkcyjnej czy centrum handlowym, ktoś używa drabiny, lub montuje wysoką konstrukcję ze skrzynek. Jest to całkowicie niedopuszczalne i niebezpieczne, a do wykonywania prac na wysokości służą odpowiednie podesty ruchome. Są one doskonałą alternatywą do rozstawiania rusztowań, a dzięki nim można znacznie skrócić czas niezbędny do wykonania pracy.
Podesty ruchome są dostępne na rynku w wielu rodzajach i decydując się na ich użycie nie musimy ich kupować, ale możemy wypożyczyć je w jednej z wielu firm zajmujących się ich wynajmem. Zanim podejmiemy decyzję warto zapoznać się z ich podstawowymi rodzajami. Podesty ruchome, czyli popularne podnośniki, dzielimy na trzy zasadnicze grupy. Pierwszą z nich są podnośniki przejezdne wolnobieżne wśród których dominują nożycowe, kolejna to podesty przewoźne jak sama nazwa wskazuje przewożone przez różne pojazdy. Ostatnia grupa to podesty ruchome samojezdne montowane najczęściej na samochodach ciężarowych. Oczywiście istnieją również podnośniki stacjonarne, które są np wykorzystywane w miejscach gdzie trzeba unieść wielki ciężar, więc podest musi mieć odpowiedni udźwig i zapewniać stabilność pracy. Jednak ich przewożenie jest trudne a czasem są one na stałe zamocowane w miejscu przeznaczenia.

Zobacz także inne wpisy o motoryzacji i transporcie:

recommended